+38(096)155-86-99 info@paliy.kiev.ua

Причини головного болю

Головная боль причины Практично кожен з нас відчував таке неприємне явище як головний біль. Але, відразу тягнучись за таблеткою, майже ніхто не задавався питанням, що ж там в дійсності відбувається і які причини даного стану?
Сьогодні ми будемо говорити не про ті сумні випадки головних болів, які можуть виникати при різного виду новоутвореннях головного мозку і не про ті, що виникають при запаленнях, набряку мозку, крововиливах, гіпертонічних кризах, а також при гострих отруєннях та інтоксикаціях організму людини. Сьогодні інтересно поговорити про ті головні болі, які виникають, здавалось би, «на рівному місці», на фоні повного благополуччя і відносно міцного здоров’я. Я опишу типові і найпоширеніші (95% звернень) варіанти головних болів, з якими люди звертаються до нашої Студії і отримують позитивні результати.

Що ж там в реальності може відбуватись?

Наперед врахуємо, що тканини мозку не болять – то, що ж там може боліти?

Є дві найпоширеніші причини головного болю :

  1. Подразнення оболонок – твердої мозкової оболонки (ТМО). ЇЇ інервація відбувається в основному 5-ю парою черепних нервів – трійничним нервом, він і дає ці неприємні болі. При такому розвитку патологічного стану болі найчастіше розлиті, у вигляді «каски», «обруча» і симетричні.
    Отже, напруження ТМО будуть проявлятись головними болями.
  2. Напруження судин (судинної стінки). Так як в судинній стінці дуже багато нервових рецепторів, а інервація відбувається теж в основному трійничним нервом – напружена судинна стінка генеруватиме біль. Болі асиметричні, локалізовані в конкретній частині голови, мігренеподібні.

Виникає ще одне закономірне питання – що ж примушує судини і оболонки головного мозку напружуватись?

остеопатическая дисфункцияЩоб відповісти на це питання потрібно ввести в нашу розмову ще одне поняття – остеопатична дисфункція. Така дисфункція відчувається руками остеопата як певна об’ємна жорсткість, яка володіє центробіжною силою і здатна стягувати на себе тканини тіла. Тобто, при тестуванні тіла і судинного балансу людини терапевт відчуває як тестовані тканини тіла проявляють деякі тяги в напрямку розташування остеопатичної дисфункції.

Якщо образно, то це схоже на те як «чорна діра» в космосі стягує всю матерію на себе. Так і в нашому тілі всі тканини тягнуться до певної зони тіла. Враховуючи те, що всі тканини організму зв’язані між собою, така тяга буде обов’язково мати наслідки. Якщо десь в тілі є те, що тягне, то безперечно десь є і те, що тягнеться, компенсує цю тягу! Як наслідок боліти буде не там де зосереджена остеопатична дисфункція, а там «що тягнуть». Для розуміння розберемо типовий приклад головної болі, яка спостерігалась у більшості наших клієнтів.

При зверненні клієнт скаржиться на головний біль, який нічим толком не знімається, або притупляється сильними спазмолітиками і потім повертається знову. Діагностика судинного балансу показує, що існує остеопатична дисфункція, найчастіше, в районі живота, тазового судинного сплетіння, а інколи судин ніг. Ця дисфункція формує досить сильну тягу по основним кровоносним магістралям і викликає зворотню реакцію організму у вигляді компенсаторного спазму судин голови. Тобто спазм судин тазу породив спазм судин голови. Тут, надіюсь, все зрозуміло.

Як правило дані напруження судин тазу супроводжуються не лише головними болями, але й зміною психо-емоційної сфери. Клієнт паралельно скаржиться на неконтрольовані та ірраціональні тривожні стани, приступи паніки, неспокій, поганий сон, інколи нудоту, зміну артеріального тиску. Про причини виникнення даних станів ми поговоримо в спеціальній статті, а зараз сконцентруємось на проблемі головного болю.

В розглянутому прикладі змальовано розвиток головного болю через судинні тяги. Тут мається на увазі артеріальне русло (стегнові артерії, тазове сплетіння, артерії живота, аорта, басейн сонних артерій та артерії головного мозку.)

Також головний біль може розвиватись через напруження ТМО (твердої мозкової оболонки головного та спинного мозку). Часто при діагностиці спостерігається напруження на рівні якогось із сегментів спинного мозку, що неминуче буде відображатись на ТМО і як наслідок може приводити до головного болю.

Ще одним шляхом розвитку головного болю та порушення венозного відтоку від голови може бути напруження, яке передається по системі порожнистої вени в наслідок зміщення печінки в сторону остеопатичної дисфункції. Проблема в тому, що порожниста вена, з якою тісно контактує печінка, так чи інакше зв’язана із венозними синусами головного мозку через яремні вени. Тому зміщення печінки буде провокувати тягу вище перелічених структур і як наслідок напруження оболонок мозку та головний біль.

Допомогою в таких випадках буде не черговий прийом сильних анальгетиків, а пошук та ліквідація остеопатичної дисфункції як ключового фактора в розвитку патологічного стану. Як правило перелічені причини не бувають самостійними, а часто комбінуються одна з одною. Не рідко допомогти такому клієнту можна за 1-4 процедури Остеопатичного Балансу Тіла. Як результат зникають хронічні багаторічні головні болі, мігрені і сиптоми вегето-судинної дистонії.

Коли варто звертатись до остеопата?

  • Якщо Ви все обслідували, причина не знайдена, а головні болі продовжуються;
  • Хронічні, багаторічні головні болі;
  • Мігрені;
  • Таблетки не допомагають, або є бажання вирішити свою проблему без медикаментів.

Бажаю міцного Здоров’я і ясної голови !

Олександр Палій.

Якщо стаття була корисною Вам – тисніть Лайк !

[PressGraphLike]