+38(096)155-86-99 info@paliy.kiev.ua

Вплив масажу на м’язи

77788188_w200_h200_mishtsyНе секрет, що на людському тілі близько 600 м’язів, від найдрібніших, які знаходяться у вусі і кріпляться до малесеньких кісточок слухового апарату, до масивних ягодичних чи м’язів стегна, які займають досить велику площу на тілі людини. Усі м’язи в дорослої людини складають близько 40% усієї ваги тіла. М’язи складаються із м’язових волокон, які володіють властивістю збуджуватися та скорочуватись під дією нервової системи. Основна задача м’язів – скорочуючись, міняти положення структур, до яких кріпиться сам м’яз (наприклад : довгий згинач великого пальця кисті, що починається на верхній частині променевої кістки, кріпиться на основі дистальної (кінцевої) фаланги 1-го пальця і, скорочуючись згинає його). Погоджена, контрольована нервовою системою  робота нашої м’язової системи, приводить тіло людини в рух.

   Така велика площа м’язової системи дає нам величезне рецепторне поле, через яке можна працювати навіть з віддаленими від масажу ділянками та органами. Адже в кожному м’язовому волокні є рецептори, які передають та приймають імпульси від центральної нервової системи. Проводячи масаж, ми механічно подразнюємо рецептори м’язів, які посилено відсилатимуть сигнали в нервову систему, яка у відповідь буде формувати ті чи інші зворотні реакції у тілі у вигляді зміни тонусу, кровопостачання, трофіки, інервації. Це несе надзвичайний оздоровчий ефект для цілого організму людини. Тому дуже важливо проводити масаж на якомога більших ділянках тіла – бажано проводити загальний масаж тіла.

Вплив масажу на мязи людини можна висвітлити у наступних пунктах:

  •    покращення кровопостачання, як наслідок харчування м’язу поживними речовинами та киснем;
  •    виведення із структур м’язу продуктів життєдіяльності клітин;
  •    підвищення еластичності м’язових волокон та їх скорочуючої функції;
  • зниження вмісту молочної кислоти в м’язах, зменшення ризику мікротравматизації, а також виведення органічних кислот. Це позитивно впливає на м’язи після важкої фізичної праці. Працеспроможність втомленого м’язу, після масажу зростає у 3-7 разів. Навіть 40-секундний масаж (валяння та потряхування) м’язів у борців під час перерв між раундами збільшує силу згиначів кисті на промасованій руці на 3,2 кг у порівнянні з іншою (0,4 кг) немасованою. (Дембо, 1973р.)
  •    при використанні додаткових специфічних остеопатичних технік масажу відпрацьовуються ділянки міофасціальних структур, які мають фіброзні пораження. Ці техніки використовуються при хронічних рецидивуючих станах в опорно-руховому апараті та інших структурах тіла;
  • в деяких випадках масаж м’язів має виражену знеболюючу дію.