+38(096)155-86-99 info@paliy.kiev.ua

Гіпоафферентні стани та їх вплив на організм людини або важливість руху. (частина 1)

57475058_w200_h200_imagesВ цій статті хотілось би донести до якнайбільшої кількості людей важливість руху в їхньому житті, як методу підтримання сталого стану здоров’я.

    Ні для кого не секрет, що сучасний темп життя не дає в повній мірі зайнятись фізичними вправами та й власним здоров’ям взагалі. Здебільшого ми встаємо зранку, сідаємо снідати, сідаємо в автомобіль, продовжуємо сидіти в офісі, пізніше їдемо додому, сидимо вечеряємо, спілкуємось з родиною і йдемо спати. Типова картина гіподинамії та гіпокінезії.(( Така схема життя типова для 90% жителів,особливо великих міст. Причому в нас виникає враження, що ми дуже важко працювали, ми відчуваємо втому як психо-емоційної сфери так і фізичного тіла.

Чому так буває?

   Найчастіше це трапляється при відсутності балансу між двома типами інформаційного навантаження організму людини – того, яке ми отримуємо через вуха, очі (інтернет, телефон, телевізор і т.п.,офісна праця, робочі моменти, емоції), і того, що ми отримуємо від нашого тіла через так звані пропріорецептори. Тільки за умови приблизно рівномірного навантаження ми можемо говорити про гармонійне протікання всіх процесів, які відбуваються в нашому тілі. («Попрацював головою – попрацюй тілом!!!»)

   Так, недостатнє навантаження опорно-рухового апарату і перегрузка психо-емоційної сфери буде формувати дисфункцію базальних вузлів  нашого головному мозку і виникнення гіпоафферентних станів. Основна функція базальних вузлів – це переведення наших думок та емоцій у фізичний рух.  Тіло напружується, людина починає відчувати неспокій, погіршується сон, виникає відчуття нестачі енергії, симптоми вегето-судинної дистонії в наслідок дисбалансу лімбічної системи головного мозку,  що також обов’язково буде реагувати на ці процеси (її центральні вегетативні та емоційні відділи), пригнічується функція залоз внутрішньої секреції, відчуваються зміни артеріального тиску. При гіпоафферентних станах, (стан, коли виникає зниження передачі нервових імпульсів від рецепторів опорно-рухового апарату до ЦНС – центральної нервової системи) зі сторони опорно-рухового апарату будуть розвиватись так звані «перехресні міофасціальні синдроми», суть яких – чергування напружених і розслаблених груп м’язів . Обов’язково будуть змінюватися зовнішні параметри і форми тіла. Як приклад –  виникнення вираженої сутулості у верхньо-грудному відділі хребта з нахилом вперед шиї, області низу живота і тазу (фігура «шахматного коня»).

Що ми можемо зробити?

Займемося так званою афферентною терапією :

   Перш за все потрібно відкоректувати  режим активності. Змусити пропріорецептори передавати в мозок більшу кількість імпульсів, завдяки чому організм зможе запустити механізми саморегуляції та самовідновлення, а для цього потрібно їх подразнити!

  Так як вони знаходяться у фасціях, м’язах, зв’язках, сухожиллях, суглобових поверхнях, нам потрібно буде задіяти якомога більше тканин при фізичних навантаженнях.  Найкращий варіант – заняття у спортзалі з досвідченим тренером, який розробить програму тренувань і задіє усі групи м’язів рівномірно. Також це може бути йога, пілатес, стрейчінг, плавання – головне грамотний тренер!  Якщо ж це в домашніх умовах – два рази на день робіть прості фізкультурні вправи, Вам потрібно змусити працювати в повному об’ємі всі суглоби Вашого тіла. Додатковим навантаженням може бути бігова доріжка, швидка ходьба на вулиці (впродовж 1 год), після чого вправи на розтяжку та гнучкість. Свіже повітря допоможе очистити легені від «офісного» повітря, яким Ви дихаєте цілий день і яке часто являється причиною головних болів у людей різного віку.

Якщо Ви займаєтесь у тренажерному залі,  варто займатись через день, а у вільні від спортзалу дні, займайтесь в домашніх умовах або міняйте тип навантажень. (Пн,Ср, Пт – спортзал \ Вт,Чт – плавання \ Сб,Нд – вихідні з прогулянками на свіжому повітрі).

   Вже після перших тренувань Ви відчуєте, що втома кудись зникла, а енергії стало «Хоч відбавляй ))… » Психо-емоційний стан  суттєво вирівняється, сон прийде в норму, а якість відпочинку покращиться. Зникатимуть проблеми зі спиною та кінцівками. Силові характеристики м’язів суттєво зростатимуть і ті навантаження, які для Вас колись здавалися неймовірними, з часом стануть буденними і звичними.

   Крім цього, тренуючись, Ви робите собі безцінну послугу – Ви очищаєтесь від шлаків через потові залози та дихальні шляхи, посилюєте циркуляцію крові, тим самим збагачуєте кожну клітину Вашого тіла поживними речовинами та покращуєте виведення шлаків з клітин через посилення лімфодинаміки та ліквідацію венозного застою в тканинах.

   Якщо ж ситуація зайшла надто далеко і Вас щось турбує (болить спина, кінцівки, головні болі, напружений психо-емоційний стан….) і розпочати тренування не дає погане самопочуття – процедури в Студії Масажу Олександра Палія швидко приведуть Вас до «бойового» стану. 🙂

Здоров’я Вам !                                                        З повагою, Олександр Палій.

[PressGraphLike]