+38(096)155-86-99 info@paliy.kiev.ua

Біль в грудному відділі хребта. Біль між лопатками. Причини. Допомога.

Боли-между-лопаткамиВ силу специфіки роботи мені випала гарна нагода спостерігати за великою кількістю людей. Це дає об’ємне розуміння скарг і страждань пересічного міського жителя.
В цій статті хочеться загострити увагу на такій розповсюдженій скарзі як біль між лопатками, біль в грудному відділі хребта, інколи кажуть «як кіл між лопатками».

Такі болі бувають дуже неприємними, виснажливими і суттєво погіршують якість життя людини. Стає важко рівно тримати спину, перебувати в одному положенні (стояти, сидіти), робити рухи в звичній амплітуді теж не завжди виходить. Інколи, в затяжній стадії, до цього болю приєднується і біль в шиї з обмеженням її повороту.

Як правило всі звинувачують м’язи спини, які розташовані безпосередньо між лопатками, включно із глибокою мускулатурою спини. І різними способами стараються розслабити ці м’язи. Комусь роблять блокади, щоб зняти спазм глибоких м’язів спини, комусь роблять дуже глибокі і болючі масажі, хтось вдається до голкових аплікаторів, деякі намагаються зайнятися спортом.
У мене є для Вас приємна новина – м’язи тут не винні ! У м’язів є причини бути в такому стані. Роблячи вище перелічені процедури ми намагаємось боротися з наслідками. Найчастіше це нікуди нас не приводить. Щоб якісно вирішити дану проблему потрібно відповісти усього лиш на одне запитання – яка причина спазму? І ліквідувати причину, після чого м’язи спини розслабляться самостійно.

Яка причина спазму?

Причин є декілька :

– проблеми шийного відділу хребта – деякі нерви, які відходять від шийного відділу також інервують і  область між лопатками, тому проблеми шиї можуть провокувати проблеми грудного відділу ;
– порушений баланс ключиць і лопаток – порушення балансу між цими структурами змінює тонус м’язів, які до них прикріпляються ;
– травми – різноманітні падіння, спортивні чи дитячі травми. Час не має значення – травми 10-20-ти річної давності продовжують впливати на тканини тіла, включно із травмами отриманими в момент народження ! ;
– локальні дегенеративні зміни в хребетному стовпі – дистрофічні зміни в міжхребцевих дисках (остеохондроз), (старіння диску), що сприяє перегрузці міжхребцевих суглобів (фасеточних) і також генерує біль.
Але сьогодні хочеться звернути увагу на ще одну із причин, яка, на мою думку, являється ключовою, але на яку звертають найменшу увагу.

Спазм грудної частини аорти (крупної артерії, що знаходиться в грудній клітці).
Так анатомічно обумовлено, що аорта тісно контактує з передньою продольною зв’язкою, яка в свою чергу покриває тіла хребців зверху до низу і утримує їх позицію. Напружена аорта передає це напруження глибше на передню продольну зв’язку, яка в свою чергу приходить в тонус і починає стягуватись по довжині (зверху до низу) змушуючи людину сутулитись.

Така постава є більш енергозатратною для людини, тому система намагається скомпенсувати положення тіла напружуючи м’язи грудного, верхньо-грудного та шийного відділу. Положення голови і тіла вирівнюється і система зрівноважується, підтримуючи сталий спазм м’язів спини. І, наче б то, людина ходить рівно і сидить рівно, але починає відчувати біль між лопатками від хронічного напруження даного регіону.
Також напруження від аорти може передаватися глибше і мати прямий вплив на сегмент хребта та спинного мозку, що в свою чергу провокує спазм описаних вище м’язів та набряк навколо відповідного сегменту хребта з численними наслідками.

Напруження аорти може поширюватись і на інші її частини провокуючи спазм дуги аорти, що часто приводить до порушення кровообігу голови та роботи серця. Також напруження може поширюватись на діафрагмальну область аорти. Часто це викликає спазм ніжок діафрагми, з’являється відчуття незадоволення вдохом і біль та дискомфорт в області сонячного сплетіння, порушення роботи органів травлення.
Чому спазмує аорта?
Такі напруження можуть з’являтися по декільком причинам :
Вісцерогенна – коли напруження аорти може провокуватись напруженням інших, більш віддалених органів чи тканин людини.
Емоційна – так як аорта тісно зв’язана з так званою “емоційною віссю” людини, люба наша емоція (в більшості негативна) буде мати своє відображення на тонусі аорти. Так, наприклад, страх і тривога – спазм нижньої частини аортиі тазових артерій. Неприйняття себе чи світу і обставин в ньому – спазм середньої частини аорти. Образи, сильні бажання і думки про «сумне минуле» провокують спазм грудної аорти і її дуги з витікаючими вище описаними наслідками.
Вірусна – часто дуга аорти і її грудна частина напружується в наслідок перенесеної ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція).
Тільки виявивши істинну причину патологічного стану можна якісно допомогти людині не застосовуючи жодних лікарських засобів.
Коректуються подібні напруження швидко та безболісно. Ми це робимо за допомогою процедури «остеопатичного балансу тіла». Вже після першої процедури людина почуває себе значно краще.

Щиро бажаю Вам міцного Здоров’я !                                       Олександр Палій.

Якщо дана стаття була корисною для Вас – тисніть Лайк !

[PressGraphLike]